معاون سیاسی، امنتی و اجتماعی استانداری سمنان:

ورود کالای قاچاق باعث از بین رفتن فرصتهای شغلی برای جوانان می شود

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس کمیسیون برنامه ­ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان گفت: ورود کالای قاچاق باعث از بین رفتن فرصتهای شغلی برای جوانان می شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس کمیسیون برنامه ­ریزی،هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان افزود:همه مردم باید از تأثیر منفی ورود قاچاق کالا در کشور آگاه باشند و با اطلاع از اثرات منفی این موضوع،از خرید کالای قاچاق و همچنین کالای غیر ایرانی خودداری کنند.
وی ادامه داد: استکبار جهانی به دنبال افزایش ورود کالای قاچاق به کشور است، زیرا با ترویج قاچاق خسارت‌هایی به جامعه وارد می شود که از جمله آنها فرصتهای شغلی از بین می رود و جوانان بیکار می شوند.
قنبری با تأکید بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنها شامل اقدامات در ایست و بازرسی در استان و کشور نیست و باید همه دستگاه های اجرایی یکی از اولویتهای خود را مبارزه با قاچاق کالا و ارز بدانند.
وی خاطر نشان کرد:مبارزه با قاچاق کالا و ارز وظیفه همه دستگاه های اجرایی است و همچنین دستگاه های رسیدگی کننده برای صدور احکام محکم و صریح برای متخلفان این امر باید اقدام های ویژه ای داشته باشند.
قنبری افزود:بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید جدی قلمداد شود و این موضوع باید از سنین کم برای کودکان آموزش داده شود و مبارزه با این معضل به عنوان یک فرهنگ در خانواده ها نهادینه شود.
در ادامه اسلامی راد دبیر کمیسیون استان در خصوص برنامه های دولت محترم برای بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش قاچاق و همچنین فعالیت کارگروه های تخصصی کمیسیون استان و اقدامات بعمل آمده در طرح شناسه دار کردن انبارها و مراکز نگهداری کالا و فعالیتهای دستگاه­ها برای افزایش کشفیات و کاهش قاچاق در استان مطالبی بیان نمود.
در این نشست فرمانداران دامغان و مهدیشهر و برخی از کارگروه ها و دستگاه ها به بیان گزارش هفت ماهه شهرستان خود درباره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اقدام های انجام شده پرداختند.