هفتمین جلسه کارگروه فرهنگی و تبلیغات استان سمنان برگزار شد

اقتصاد پنهان- هفتمین جلسه کارگروه­ فرهنگی وتبلیغات درمحل­ صدا و سیمای مرکز سمنان به صورت مشترک با اعضای حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه در سال جاری تشکیل شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، نیک کار قائم مقام صدا وسیمای استان اظهار امیدواری نمود در جلسه نقاط ضعف وقوت دو کارگروه بررسی و با  پیشنهادات اعضای حاضر در جلسه اقدامات لازم برای همسو نمودن دو کارگروه انجام گیرد.
در ادامه یحیایی رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارشی از اقدامات فرهنگی صورت­ گرفته توسط کارگروه حمایت از تولید درسال‌جاری از جمله اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی­ پیرامون قاچاق کالا و شناسه دار کردن­انبارها برای اصناف و واحدهای اقتصادی در سطح استان ارائه نمود واظهار داشت: موفقیت های خوبی در این راستا داشتیم که با همکاری کمیسیون استان و همه کارگروه ها بخصوص صدا و سیما میسر گردید.
جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، نیز در این جلسه گفت: در ابتدای سال اولویت های کارگروه های مربوطه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز استان مطرح و صورتجلسه به کارگروها ابلاغ ­شده است.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در امر مبارزه با قاچاق کالا بیان نمود برخی از مباحث از جمله فرهنگ عمومی برای کمیسون مهم است که این امر نیازمند کمک همه دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه ها است.
سید علیرضا هاشمی اظهار کرد: باید کاری کنیم تا در جامعه نگرش مثبت به اقتصاد سالم ترویج یابد و قبح اقتصاد سیاه نهادینه شود و فرهنگ عمومی به سمت فرهنگ استفاده از کالای ایرانی افتخار تلقی شود.
در پایان جلسه اعضای دو کارگروه حاضر در جلسه  پیشنهادات خود را پیرامون ظرفیت ها وراهکارهای همکاری وهم افزایی بین دو کارگروه و راهکارهای موجود در راستای جلب وافزایش مشارکت اجتماعی مطرح نمودند.