کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با فروش پوشاک قاچاق در سطح عرضه در شیراز برگزار شد

اقتصاد پنهان- کارگاه آموزشی و اطلاع رسانی پیشگیری و مبارزه با فروش پوشاک قاچاق در سطح عرضه اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک در شهرستان شیراز در محل سالن همایش های اتاق اصناف استان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه که با حضور دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس، رئیس اتاق اصناف استان، نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اعضای اتحادیه و بیش از یکصد نفر از فروشندگان اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک شیراز برگزار شد، احمدی زاده، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به اینکه پوشاک از کالاهای اولویت دار مبارزه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی شده است بر عزم جدی دولت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید نمود.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاصه ماده 18 این قانون، از سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه و اتاق اصناف استان خواست که نظارت و اجرای دستورالعمل ها در این خصوص تشدید شود.
در ادامه احمدی زاده به مشکلات واردکنندگان پوشاک اشاره نمود و گفت: دولت جهت حمایت از واردکنندگان قانونی کالا به کشور مصمم است و اصلاح تعرفه های گمرکی نیز از برنامه های اصلی دولت است.
رئیس اتاق اصناف استان و رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک شیراز نیز گزارشی از وضع موجود ارائه کرد.
شایان ذکر است در انتهای این جلسه نیز پرسش و پاسخ در خصوص مسائل و مشکلات موجود مطرح شد.