کشف بیش از ۱۸ هزار عدد پوشاک خارجی قاچاق در یزد

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز استان یزد ۱۸ هزار و ۲۰۰ عدد پوشاک قاچاق در این استان خبر داد .

به گزارش اقتصاد پنهان، در بازرسی از یک باب انبار در یزد بیش از 15 هزار ثوب انواع پوشاک قاچاق توسط پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کشف شد.
ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس پس از اطلاع از دپوی حجم وسیعی از پوشاک خارجی فاقد مجوز گمرکی در یک انبار، پس از کسب مجوز از مرجع قضایی و بازرسی از محل موفق به کشف بیش از 15 هزار ثوب پوشاک خارجی قاچاق شامل انواع لباس زنانه و بچگانه به ارزش تقریبی  4میلیارد و 750 میلیون ریال شدند.
در این رابطه ضمن تشکیل پرونده، یک نفر دستگیر و به مراجع ذیصلاح رسیدگی معرفی شد.
همچنین ماموران ایست و بازرسی هرات در راستای اجرای طرح ممنوعیت ورود کالای قاچاق، با توقیف یک دستگاه کامیون ایویکو که از شرق کشور عازم شهرستان بابل بود، مقادیری پوشاک قاچاق را کشف نمودند.
ماموران انتظامی شهرستان خاتم در بازرسی از این خودرو تعداد 3 هزار و 200 ثوب البسه خارجی قاچاق به وزن یک هزار و 750 کیلوگرم و ارزش تخمینی یک میلیارد ریال  فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی را کشف کردند.
در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و به مراجع ذیصلاح معرفی شد.
لازم به ذکر است محورهای مواصلاتی استان یزد به دلیل مرتبط کردن استان‌های جنوبی به مرکز و شمال کشور و قرار گرفتن این استان در کانون کریدور شمال به جنوب باعث شده تا راه های این استان مورد سوء استفاده برای انتقال کالای قاچاق به اقصی نقاط کشور قرار گیرد.