معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در نشست پیشگیری از وقوع جرم قاچاق عنوان کرد:

استفاده از کالای ایرانی باید نهادینه شود

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری از جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم و مسؤولان فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش اقتصاد پنهان، الماس گشتاسبی در چهارمین نشست کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به عملکرد مطلوب دستگاه‌های استان برای مبارزه با قاچاق کالا گفت: آمارها نشان می‌دهد مبارزه دستگاه‌ها با قاچاق کالا و ارز مطلوب بوده و رشد داشته است.
معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از راه‌های مبارزه با قاچاق کالا تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و صدور احکام است که قضات ویژه در دادگستری به پرونده‌های قاچاق کالا رسیدگی می‌کنند و اجازه تضعیف حق نظام و دولت را نمی‌دهند.
این مسؤول قضایی با اشاره به لزوم نهادینه شدن استفاده از کالای ایرانی، افزود: مردم و مسؤولان فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی را در دستور کار خود قرار دهند.
گشتاسبی به نقش رسانه‌ها در آگاه‌سازی مردم در خصوص معایب استفاده از کالای قاچاق اشاره کرد و یادآور شد: رسانه‌ها معایب و مضرات کالای قاچاق در آسیب‌رساندن به اقتصاد و اشتغال کشور را برای مردم اطلاع‌رسانی کنند.
معاون پیشگیری از جرم دادگستری در پایان خاطرنشان کرد: تمام کشورهای موفق دنیا استفاده از محصولات تولید شده خودشان استفاده می‌کنند که امیدواریم فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در کشور و همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد نهادینه شود.