کارگاه آموزشی پرسنل نیروی انتظامی استان خوزستان برگزار شد

اقتصاد پنهان-کارگاه آموزشی کارکنان نیروی انتظامی استان خوزستان با هدف آسیب‌شناسی مأموریت‌های مبارزه با قاچاق نیروی انتظامی، نحوه تشکیل صحیح و پی‌جویی حرفه‌ای و تخصصی پرونده‌های قاچاق و آشنایی با قوانین مبارزه با قاچاق و امور گمرکی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این دوره آموزشی دو روزه برنامه‌ جامع پیشگیری و مقابله با قاچاق، سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی، پایش سیستمی محموله‌های تجاری خارجی تشریح شده و انتظارات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نیروی انتظامی مطرح شد.
پورانیان مدیرکل دفتر بازرسی ویژه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سرهنگ قدمی رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی، سعیدی مدیرکل تعزیرات استان و سایر اساتید مرتبط حضور داشتند.

 

روسای پلیس آگاهی، روسای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان‌ها، پلیس مرزبانی هنگ مرزی، پلیس اطلاعات، روسای ایستگاه‌های بازرسی گلوگاهی استان و سایر بخش‌های مرتبط نیز شرکت‌کنندگان در این کارگاه بودند.
در پایان دومین کارگاه آموزشی پرسنل نیروی انتظامی، به سوالات فراگیران پاسخ داده شد و اساتید به رفع ابهامات و مشکلات مدعوین پرداختند.

 

 

شایان ذکر است اولین کارگاه آموزشی ناجا، شهریورماه سال جاری در استان سیستان و بلوچستان برگزار شده بود و درحال حاضر برگزاری کارگاه های آموزشی دست اندرکاران مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی به‌عنوان یکی از برنامه‌های بخش آموزش‌های دستگاهی در دستور کار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و درحال برنامه ریزی، پیگیری و برگزاری است.