کارگاه استانی مبارزه با قاچاق کالا و اثرات آن بر اقتصاد، امنیت و فرهنگ در یاسوج برگزار می‌شود

اقتصاد پنهان- جانشین دبیر و مسئول دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کارگاه استانی مبازره با قاچاق کالا و اثرات قاچاق کالا بر اقتصاد، امنیت و فرهنگ به میزبانی اتاق بازرگانی یاسوج خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، حسین بهمنی در حاشیه جلسه کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در هفت ماهه سال جاری 939 فقره پرونده قاچاق کالا در استان تشکیل شده، 819 نفر دستگیر و 6 باند سازمان یافته قاچاق کالا نیز متلاشی شده و 342 دستگاه خودرو توقیف شده است.
مسئول دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد به مصرف بالای لوازم آرایشی در استان اشاره کرد و گفت: 90 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در سطح استان قاچاق است، ضمن اینکه مرحله دوم طرح جمع‌آوری البسه دسته دوم از سطح بازار انجام می‌شود.
وی افزود: لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، برنج، لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات دریافت ماهواره، پارچه، پوشاک، تلفن همراه، قطعات کامپیوتر، کیف و کفش، لوازم یدکی خودرو و ... بیشترین کالاهای کشف شده هستند.
این مسؤول از برگزاری کارگاه یک روزه ضرورت مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اثرات قاچاق کالا بر اقتصاد، امنیت و فرهنگ خبر داد و گفت: این همایش با محوریت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن یاسوج و با حضور برخی مسؤولان استان‌های همجوار و همچنین دعوت از مسؤولان قاچاق کالا و ارز کشور برگزار می‌شود.
بهمنی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون مشترک مبارزه با قاچاق کالا کهگیلویه و بویراحمد با استان‎های همجوار بوشهر، خوزستان و فارس در راستای هماهنگی جهت مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و تبادل اطلاعات در دستور کار کمیسیون استان است.