هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق استان خراسان رضوی برگزار شد؛

معاون استاندار خراسان رضوی: هر طرحی در استان، باید پیوست رضایت اجتماعی داشته باشد

اقتصاد پنهان- هشتمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان رضوی به ریاست دکتر حسینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و جانشین رئیس کمیسیون مذکور برگزار شد .

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد ابراهیم افشاری دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه گفت: با برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته در کارگروههای تخصصی کمیسیون استان و با توجه به فضا و شرایط روانی ایجاد شده در سطح جامعه برای برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا و نا امنی به وجود آمده برای قاچاقچیان، نتایج اقدامات را در جهت حمایت از تولیدات داخلی مثبت ارزیابی و با اشاره به عزم جدی ستاد مرکزی در برخورد با قاچاقچیان عمده و کشف هزاران انبار مملو از کالای قاچاق در استانهای تهران و البرز، آمار کشفیات ستاد مرکزی در 6 ماهه اول سال جاری را 7 هزار میلیارد تومان عنوان و اظهار امیدواری نمود با کمک مردم، اصناف و اتحادیه ها گامهای اساسی تری در جهت هدف نهایی که پاکسازی سطح عرضه از وجود کالای قاچاق باشد برداشته شود.
تشریح شگردهای جدید قاچاقچیان و فعالیت باندهای قاچاق کالا از طریق شبکه های مجازی و کانالهای تلگرامی از دیگر موضوعات مورد اشاره توسط دبیر کمیسیون استان بود.
وی خواستار رصد بیش از پیش فضای مجازی توسط پلیس فتا و برخوردهای سلبی توسط سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط با متخلفان و افراد سودجو شد و با ارائه گزارش اهم اقدامات 7 ماهه کمیسیون و کارگروههای تخصصی ذیل کمیسیون استان افزود: برگزاری 179 جلسه با 948 مصوبه در کمیسیون‌ استان، کمیته‌های تخصصی چهارگانه، کارگروه‌های کارشناسی و کمیسیونهای شهرستانی حوزه استان در طول دوره قابل ذکر است.
دبیر کمیسیون استان با اشاره به افزایش 11 درصدی تعداد جلسات برگزاری و 23 درصدی تعداد مصوبات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ارزش کشفیات دستگاههای کاشف در طول دوره  7 ماهه را برابر با 965 میلیارد ریال اعلام که از رشد 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار است .
سپس محمد شفیعی مدیرکل پست استان با اشاره به اساسنامه جدید شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به تشریح رویکرد جدید شرکت ملی پست  در خصوص مبارزه با قاچاق کالا پرداخت .
جانشین رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در ادامه گفت: هر اقدام و طرحی در استان، باید پیوست رضایت اجتماعی داشته باشد تا با فعالیت اقتصادی مردم و اصول اقتصاد مقاومتی منافاتی پیدا نکند.
جلسه با جمع بندی موارد مطروحه توسط حسینی و اتخاذ تصمیمات لازم خاتمه یافت .