جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی برگزار شد؛

بازار برای قاچاقچیان کالا ناامن می‌شود

اقتصاد پنهان- سومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی به ریاست پرویزی استاندار و رئیس کمیسیون استان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، استاندارخراسان جنوبی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان،گفت: مسئولین ذی ربط در زمینه برخورد با کالای قاچاق بگونه ای اقدام کنند تا بازار برای عرضه کالای قاچاق و فعالیت قاچاقچیان ناامن شود.
 سید علی اکبر پرویزی، با بیان اینکه کالای قاچاق یک تهدید جدی در حوزه اقتصادی است، یادآورشد: در حوزه های مقابله و برخورد با این پدیده شوم اقتصادی باید اقدامات و برنامه ریزی های جدی تری از سوی متولیان امر صورت گیرد.
وی به وظایف اتاق اصناف در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر این، سایر بخش های فعال در حوزه بخش خصوصی نیز می توانند با بکارگیری اهرم های قانونی که در اختیار دارند در این زمینه جدی تر از قبل وارد شوند.
پرویزی با بیان اینکه خراسان جنوبی عمدتاً مبداء عبوری کالای قاچاق است، گفت: بخش زیادی از این کالاها از طریق استان های جنوبی وارد شده و بیشتر از این استان عبور می کند و اغلب افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند غیربومی هستند.
وی ضمن تاکید بر برخورد با فروش کالای قاچاق در فضای مجازی، تصریح کرد: دستگاه های نظارتی می بایست با تمرکز بر نمایندگی های فروش، در راستای پیشگیری از ورود کالای قاچاق به این مراکز و عرضه آن در سطح بازار اقدام نمایند.
پرویزی، تشدید کنترل ها در مبادی ورودی استان و نقاط حساس و گلوگاهی در استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: می توان با تمرکز بر این امر، حجم زیادی از کالای ورودی قاچاق را کنترل و رصد کرده و از ورود آن به استان جلوگیری نمود.
وی ضمن تاکید بر تحت پوشش بیمه قرار دادن انبارهای کالاهای مربوطه، گفت: می توان با تعاملی دو سویه با مسئولین ذی ربط از سوله های چند منظور مدیریت بحران در مرکز استان و سایر شهرستان ها در خصوص نگهداری کالای قاچاق به نحو مطلوب استفاده کرد.