استاندار سمنان:

مبارزه با قاچاق کالا لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

اقتصاد پنهان- استاندار و رئیس کمیسیون برنامه­‌ریزی، هماهنگی نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن بیان اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبارزه با این پدیده شوم را لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، خباز در جلسه کمیسیون برنامه­‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به اجرای آزمایشی اجرای طرح شناسه دار کردن انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان سمنان گفت: طرح شناسه‌دار کردن انبارها و مراکز نگهداری کالا یک طرح ملی است و پس از رفع نواقص در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

استاندار سمنان با بیان توفیق دولت تدبیر و امید در مهار و کاهش چشمگیر حجم قاچاق در چند سال اخیر بر استمرار روند تشدید مبارزه با این پدیده مخرب تأکید کرد.

در ادامه اسلامی راد، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز ضمن تشریح اقدامات کمیسیون اصلی و کارگروه‌های مختلف آن در نیمه نخست سال جاری از روند افزایش فعالیت‌ها طی این مدت در مقایسه با سال‌های گذشته خبر داد.

در این جلسه معاون سازمان جهاد کشاورزی استان نیز ضمن ارائه گزارشی از طرح پلاک گذاری ادوات بی‌هویت کشاورزی گفت: این طرح از آبان ماه سال 1393 در سطح استان آغاز و تا پایان آبان ماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت که طی این مدت  با همکاری پلیس راهور نسبت به پلاک گذاری ادوات کشاورزی بالای 13 سال اقدام شده است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس اتاق اصناف نیز گزارشی از وضعیت بازار در اجرای طرح تشدید و مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه ارائه و بر اطلاع رسانی از طریق اتحادیه‌های مرتبط برای جلوگیری از تشنج در سطح عرضه تأکید کردند.

ارائه گزارش از میزان ثبت‌نام‌های صورت گرفته در سامانه طرح شناسه‌دار کردن انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان از دیگر بخش‌های این جلسه بود.

جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان به ریاست استاندار و رئیس کمیسیون با حضور اعضاء در محل استانداری برگزار شد.