نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی و بهداشتی استان سمنان برگزار شد

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان سمنان از برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های صنایع غذایی و بهداشتی این استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، نمایشگاه توانمندی‌های صنایع غذایی و بهداشتی استان سمنان با هدف آشنا نمودن مردم با پتانسیلهای تولید، انواع محصولات و برندهای تولیدی مواد غذایی وبهداشتی استان سمنان و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور، باحضور دکتر محمدکاظم زینعلی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دانایی فرماندار سمنان و جمعی از مسئولین در محل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد.
در این نمایشگاه 14 شرکت تولیدی و بازرگانی صنایع غذایی و بهداشتی حضور داشتند که به معرفی محصولات و توانمندی های خود پرداختند.
افزایش شناخت مردم از تولیدات سلامت‌محور یکی از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه بوده است.
زینعلی معاون غذا و دارو دانشگاه در حاشیه این نمایشگاه گفت: نظارت معاونت غذا و داروی این دانشگاه بر تولیدات واحدهای تولیدی به صورت مستمر است و کارشناسان علوم پزشکی استان سمنان محصولات این واحدها را به طور مدام تحت نظر دارند.
وی از برخورد با متخلفین احتمالی خبر داد و افزود: دانشگاه علو‌م پزشکی استان سمنان در برخورد با واحدهای متخلف که سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند جدی است.
زینعلی ادامه داد: بالغ بر 250 واحد تولیدی در سطح این استان، دارای پروانه تولید از این دانشگاه هستند.
وی در پاسخ به پرسش قاچاق مواد دارویی و غذایی و شایعه فروش مواد آرایشی تاریخ مصرف گذشته اظهار کرد: بدون تردید، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی به دلیل استفاده زیاد، میزان بالای تقاضا و اثرات مزمن آنها بر سلامت بخش مهمی از جامعه در میان کالاهای سلامت‌محور از اهمیت مضاعفی برخوردارند و لذا باید با قاچاق آنها برخورد شدید کرد و با مبارزه با محصولات قاچاق هم سلامت مردم تأمین می شود و هم از محصولات داخلی حمایت می گردد.
معاون غذا و دارو دانشگاه از نظارت جدی بر بازار و برخورد قانونی با متخلفین خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در برخورد با متخلفینی که سلامت مردم را به مخاطره بیاندازند جدی است و تمامی دستگاه های عضو کارگروه مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور در این موضوع همکاری می نمایند.

وی با بیان اینکه نظارت‌های ما در سه سطح تولید، نظارت بر عرضه و بازار و همچنین مصرف انجام می‌شود افزود: به عبارتی ما هم بر روند تولید محصول نظارت داریم و هم در سطح بازار، محصولات عرضه‌شده مورد پایش و نظارت جدی قرار می‌گیرد و هم از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی می‌کوشیم که با افزایش دانش مردم به سلامت جامعه کمک کنیم.