کشف سه تن البسه مستعمل خارجی قاچاق در مشهد

اقتصاد پنهان- با برنامه ریزی و ایجاد تعامل بین دستگاه‌های کاشف و ذیربط در قالب گشت مشترک، حدود سه هزار کیلوگرم البسه مستعمل خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کشف و جمع آوری شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، طبق بررسی‌های میدانی مبنی بر فعالیت تعدادی از واحدهای صنفی در خیابان راهنمایی مشهد به عرضه پوشاک مستعمل خارجی قاچاق، با برنامه ریزی و ایجاد تعامل بین دستگاههای کاشف در قالب گشت مشترک، تعداد 42 واحد صنفی در سرای عزیز ا... اف کوچه عباسقلی خان مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد 23 واحد به لحاظ اطلاع‌رسانی صورت گرفته در خصوص اجرای طرح تخلیه و از 12 واحد صنفی مقدار حدود سه هزار کیلوگرم البسه مستعمل خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون ریال کشف و جمع آوری شد
با تشکیل پرونده، البسه مذکور به نمایندگی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل و سه واحد صنفی نیز توسط اداره اماکن عمومی پلمپ شد.
شایان ذکر است دبیر کمیسیون استان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مشهد به منظور ارزیابی چگونگی حضور دستگاههای کاشف و همکار با استفاده از فرصت حضور گروه تهیه خبر و گزارش رسانه ملی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در خصوص اثرات و مشکلات بهداشتی استفاده از البسه مستعمل خارجی بر سلامت و بهداشت عمومی علاوه بر زیانهای اقتصادی و صدمات وارده به اشتغال و تولید، اطلاع رسانی و بر تداوم اجرای طرح جمع آوری و برخورد با البسه مستعمل تا پاکسازی کامل آن از سطح عرضه تأکید کرد.
ضمناً در اجرای طرح دستگاههای اجرایی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان، فرماندهی انتظامی مشهد، اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه صنف پوشاک دوخته، شهرداری مشهد، صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی همکاری داشتند .