توقیف کامیون با ۸۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در نیشابور

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: خودرو کامیونی با ۸۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق توسط مأموران دایره مبارزه با کالای قاچاق این شهرستان توقیف شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «سیدحسن حسینی» اظهار کرد: مأموران دایره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی این فرماندهی با کسب خبری مبنی بر جابه‌جایی کالای قاچاق توسط یک دستگاه خودروی کامیون در حوزه استحفاظی این شهرستان پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران حین کنترل خودروهای عبوری کامیون را شناسایی کردند و پس از متوقف کردن آن با علائم هشدار دهنده در بازرسی از آن مقدار 320 دستگاه آبمیوه‌گیری قاچاق را که فاقد هرگونه مدارک ثبت شده گمرگی بود، به ارزش تقریبی 593 میلیون ریال کشف کردند.
وی با بیان اینکه مأموران پلیس آگاهی همچنین در بازرسی از یک کامیون دیگر نیز تعداد 17 کارتن لوازم جانبی موبایل به ارزش تقریبی 334 میلیون و753 هزار ریال فاقد مدارک مثبته گمرگی را کشف کردند؛ گفت: کارشناسان مجموع ارزش کالای قاچاق کشف شده را حدود 926 میلیون و 753 هزار ریال تخمین زده‌اند.
حسینی درگفت‌وگو با فارس، گفت: گسترش قاچاق اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی دارد و امنیت اقتصادی را در جامعه برهم می‌زند؛ به همین دلیل پلیس مصمم است با متخلفان اقتصادی برخورد قاطع و قانونی داشته باشد.