معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه:

همدلی و همراهی خوبی برای مبارزه با پدیده قاچاق کالا در استان کرمانشاه وجود دارد

اقتصاد پنهان- معاون استاندار:معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت: در بحث مبارزه با پدیده قاچاق کالا همدلی و همراهی بسیار خوبی در استان جود دارد و مجموعه اقدامات اثربخشی در این راستا صورت گرفته است.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ یوسف شاه حسینی امروز در جلسه کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور ، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی ناجا و همچنین فرمانداران و جمعی از مدیران استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: برگزاری این کارگاه آموزشی فرصتی مغتنم برای بهره بردن از نحوه برنامه های جدید به منظور مبارزه قاطع تر با پدیده قاچاق کالا و ارز است.
وی دو واژه مهم اتحاد و اعتماد و مقوله فرهنگی را در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار موثر عنوان کرد و اظهار داشت: در مقوله پیشرفت و توسعه معمولاً سه رکن مهم و اساسی مانند رکن نیروی انسانی نیروی مادی و سرمایه اجتماعی مطرح می شود و سرمایه اجتماعی رکن معنوی است و اعتماد نیز فرآیندی مهم است که باید در اجرای برنامه ها مورد توجه قرار گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری تصریح کرد: همچنین باید به اتحاد و انسجام نیز توجه داشته باشیم زیرا اگر در اقدامات در حال انجام یک وحدت رویه و انسجام خاصی وجود نداشته باشد خلاء های موجود باعث می شود که برنامه ها کارآرایی لازم را نداشته باشند.
شاه حسینی در ادامه سخنان خود به برنامه ها و اقدامات انجام شده در استان برای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه همدلی و همراهی بسیار خوبی در استان برای مبارزه قاطع و جدی با قاچاق کالا و ارز وجود دارد و اقدامات و برنامه های خوبی اجرا شده و یا اینکه در دست اجرا است.
وی بیان داشت: باید همواره برنامه های خود به روز و جدید کنیم تا آگاهی ها در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزایش یابد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری ادامه داد: در استان کرمانشاه تلاش داریم تا همواره مسائل و مشکلات و همچنین سیاست و برنامه های موجود را در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار دهیم  و  تلاش کنیم که بیشترین بهره وری از برنامه ها و اقدامات را در این راستا داشته باشیم.
وی در پایان با اشاره به صادرات سوخت از استان گفت: در خصوص مبادلات سوختی نه در زمینه واردات بلکه در زمینه صادرات می توانیم از ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا زمینه ای مناسب برای رونق اقتصادی مرزنشینان استان فراهم شود لذا از مسئولین ذیربط می خواهیم که به این موضوع توجه داشته باشند.