معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استان کرمانشاه:

مبارزه قاطع با پدیده قاچاق کالا را به معنای حمایت از تولیدات داخلی می دانیم

اقتصاد پنهان- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: در استان کرمانشاه عمل به مبارزه قاطع با پدیده قاچاق کالا به اثبات رسیده است زیرا معتقد به حمایت از واحدهای تولیدی در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به اقتصاد مقاومتی هستیم.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ مهندس رضا رحیمی امروز در جلسه کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور ، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی ناجا و همچنین فرمانداران و جمعی از مدیران استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: بر اساس آمار بیکاری متاسفانه استان کرمانشاه رتبه اول را دارا می باشد و این مشکل، مسئله امروز استان نیست بلکه  ریشه این مشکل به جنگ برمی گردد که باعث شد سرمایه گذاران و کارآفرینان از استان خارج شوند.
وی با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا خاطر نشان ساخت: به مبارزه با قاچاق کالا در راستای حمایت از تولید داخلی معتقد هستیم  و در استان کرمانشاه علیرغم مشکلات بیکاری همواره تلاش کرده ایم که قوانین و قواعد موجود در بحث مبارزه با پدیده قاچاق کالا  را با دقت کامل رعایت کنیم.
وی با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز به بنیان های اقتصادی یک جامعه ضربه می زند، اظهار داشت: در چند سال گذشته شرکت نساجی کرمانشاه به دلیل پدیده قاچاق کالا دچار ورشکستگی شد لذا ما در استان کرمانشاه به مبارزه جدی با پدیده قاچاق کالا اعتقاد کامل داریم و هرگز در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد.
معاون هماهنگی امور قتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه به بحث ایجاد بازار چه های مرزی  یا همان کوله بری برای رونق در مرزها اشاره کرد و گفت: بحث مبادلات مرزی کاری موثر برای توجه به رونق اقتصادی مرزنشینان است و ما در استان کرمانشاه تلاش کردیم تا از عایدات این بازارچه ها نصیب مرزنشینان گردد.
وی بیان داشت: خوشبختانه از فرصت های فراهم آمده در بحث ایجاد بازارچه های مرزی و عایدات کوله بری طی چند مدت گذشته حداقل 170 هزار تومان به هر خانواده مرزنشین تعلق گرفت و اننظار داریم که مسئولین ذیربط این مسیر را برای رونق هر چه بیشتر مرزنشینان توسعه دهند.
مهندس رحیمی موضوع حذف لوازم بهداشتی، مواد غذایی و ... در واردات به استان را جزء کارهای موفق در استان ارزیابی کرد و گفت: تلاش کردیم تا این واردات این کالاها به استان جلوگیری شود و این موضوع را جزء افتخارات می دانیم زیرا در عمل معتقد به مبارزه با قاچاق کالا هستیم و با وجود اینکه نرخ بیکاری استان بالاست اما تلاش کردیم تا قانون مدار حرکت کنیم.
وی همچنین گفت: در استان کرمانشاه عمل به مبارزه قاطع با پدیده قاچاق کالا به اثبات رسیده است زیرا معتقد به حمایت از واحدهای تولیدی در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به اقتصاد مقاومتی هستیم.
وی در پایان افزود: امیدواریم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور به لحاظ اینکه کارهای قانونی در استان کرمانشاه صورت می گیرد یک نگاه عدالت محور و متعادلی به استان کرمانشاه داشته باشد و با توجه به نرخ بالای بیکاری در مناطق مرزنشین استان کرمانشاه یک نگاه ویژه به این مناطق صورت گیرد.