کارگاه عملی شناسایی کالاهای سلامت‌محور قاچاق و غیرمجاز در سمنان

اقتصاد پنهان- در خصوص مبارزه با پدیده مخرب قاچاق، کارشناسان معاونت غذا و داروی سمنان اقدام به آموزش عملی تشخیص فرآورده های قاچاق و غیرمجاز به عموم مردم کردند.

به گزارش اقتصاد پنهان، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی غذا و در راستای سیاست های سازمان غذا و دارو  و کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز استان سمنان در خصوص مبارزه با پدیده مخرب قاچاق، 
کارگاه عملی شناسایی کالاهای قاچاق در کنار سایر توانمندی‌های صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی استان سمنان در محل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان برگزار شد. 
در این کارگاه آموزشی ضمن به نمایش گذاشتن انواع فرآورده های سلامت محور مجاز در کنار فرآورده های غیرمجاز و قاچاق و نشان دادن عینی تفاوت‌های آنها با یکدیگر، در خصوص مشخصات فرآورده‌های سلامت محور وارداتی مجاز که شامل مجوز بهداشتی ورود از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و برچسب ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت و سلامت کالاهای سلامت محور است توضیحات لازم به بازدیدکنندگان و عموم مردم به طور مفصل ارائه شد.
همچنین در این کارگاه انواع کالاهای قاچاق به نمایش گذاشته شد و روش‌های شناسایی کالاهای قاچاق تبیین شد و ضمن توزیع مطالب آموزشی و بروشورهای مفید، در مورد نحوه استعلام برچسب‌های اصالت و سلامت به صورت عملی آموزش‎های لازم داده شد.