کشف ۲ کانتینر کالای قاچاق در بوشهر

اقتصاد پنهان- بهنام نوروزی با اشاره به تلاش ویژه‌ در زمینه مبارزه با قاچاق، گفت: در گمرکات استان بوشهر با حساسیت بالا نسبت به بررسی وضعیت کالاها اقدام می‌شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، نوروزی، ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از کشف محموله بزرگ قاچاق در بوشهر خبر داد و گفت: در اوراق گمرکی ضایعات آهن اظهار شده بود ولی بررسی‌ها نشان داد که موتور خودرو وارد شده است.
نوروزی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای سالم‌سازی فضای اداری و برخورد با قاچاق، اضافه کرد: ماموران گمرک بوشهر با هوشیاری خود در مرحله ارزیابی در محوطه گمرک بوشهر دو کانتینر 40 فوتی کالای قاچاق را کشف کردند.
ناظر گمرکات استان بوشهر با اشاره به اینکه این محموله با عنوان ضایعات آهن ‌آلات اظهار شده بود، افزود: پس از بررسی صورت گرفته مشخص شد که این دو کانتینر حامل موتور خودروهای سبک و سنگین و متعلقات مستعمل آن است.
وی گفت: این محموله با وزن 50 تن و ارزش تقریبی 350 هزار دلار بود که پرونده برای طی مراحل قضایی به مراجع قضایی ارجاع شده است.
نوروزی خاطرنشان کرد: بسیاری از فعالیت‌های گمرک الکترونیکی شده است و شاهد افزایش سرعت‌عمل در انجام امور گمرکی و نظارت بر فعالیت‌ها هستیم.