در شانزدهمین نشست هم اندیشی با رسانه ها مطرح شد؛

مقابله با قاچاق در سطح عرضه نیازمند مشارکت مردم است

اقتصاد پنهان- شانزدهمین نشست هم‌اندیشی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رسانه‌های جمعی به بررسی برنامه‌های مقابله با قاچاق در سطح عرضه اختصاص یافت.

به گزارش اقتصاد پنهان، عبادی، معاون فرهنگی و پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز صبح امروز (دوشنبه) در نشست هم‌اندیشی این ستاد با رسانه‌های جمعی ضمن اعلام برنامه‌های مقابله با قاچاق در سطح عرضه، اجرای آن را نیازمند مشارکت همگانی مردم و انجام کار فرهنگی دانست و بر هماهنگی بیش از پیش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق، اتاق اصناف و همراهی رسانه‌ها برای اجرای موفق این برنامه تأکید کرد.
در این جلسه قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز با بیان اینکه سیاست ستاد مردمی کردن مبارزه با قاچاق است، گفت: در طرح‌ها و برنامه ها به نحوی عمل شده تا بخش خصوصی و مردم در مقابله با قاچاق در سطح عرضه مشارکتی جدی داشته باشند.
خورشیدی به ارائه سیاستهای کلی شفاف‌سازی گردش کالا در سطح عرضه پرداخت و افزود: در نخستین روز از شروع این طرح در این هفته، 220 مورد بازرسی توسط 8 اکیپ در تهران صورت پذیرفته و با متخلفان برخورد شده است.
وی با اشاره به رشد گسترده کشفیات قاچاق در سال جاری و کاهش مظاهر علنی قاچاق در سطح عرضه، گفت: میزان کشفیات کالا در 6 ماه نخست سال 70 هزار میلیارد ریال بوده است که 4 برابر آمار کل سال 94 است.
در پایان این نشست، مدیران مسؤول رسانه‌های حاضر و مسؤولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص اجرای طرح برخورد در سطح عرضه به تبادل نظر و گفتگو پرداختند.
شایان ذکر است جلسات هم‌اندیشی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت ماهانه و با حضور معاون فرهنگی و پژوهش، مدیرکل روابط عمومی و مدیرکل فرهنگی ستاد برگزار می شود.