بررسی روند مبارزه با قاچاق در نشست مشترک دبیر کمیسیون استان یزد و مدیرکل گمرک

اقتصاد پنهان- در نشست مشترک دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد و مدیرکل گمرک این استان، ضمن بررسی نقش گمرک در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آئین نامه ها و دستورالعمل های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد پنهان، به منظور بررسی وضعیت مبارزه با قاچاق کالا وارز و نقش گمرک در مبادی ورودی و خروجی استان یزد، جلسه ای با حضور دکتر ترحمی، دبیر کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا وارز استان یزد در دفتر مدیرکل گمرک این استان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر یاسری، مدیرکل گمرک ضمن خیر مقدم به دبیر کمیسیون استان، همکاری و تعامل برخی از نهادها و دستگاه‌های استانی را در خصوص اجرای طرح توسعه گمرک استان خواستار شد.
در ادامه ترحمی، دبیر کمیسیون استان یزد با ابراز رضایت از عملکرد گمرک و حضور موثر آن در گشت‌های مشترک سطح عرضه، نظارت بیش از پیش بر رویه صادرات و انسداد مجاری تخلفات احتمالی را مورد تاکید قرار داد.
بررسی و تبادل نظر در خصوص آئین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین تحلیل وضعیت ترانزیت استان از دیگر مباحث مطروحه در این نشست بود.
در پایان با اهداء لوح سپاس از زحمات و همکاری‌های مدیرکل گمرک پیرامون مبارزه با قاچاق کالا وارز در استان تقدیر و تشکر به عمل آمد.