بازدید استاندار مازندران از نمایشگاه کاریکاتور با موضوع قاچاق

اقتصاد پنهان- ربیع فلاح، استاندار مازندران در بازدید از نمایشگاه کاریکاتور با موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ساری با بیان اینکه تبیین سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی با زبان کاریکاتور ارزشمند و درخور تحسین است، برلزوم حضور هنرمندان استان درعرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با هدف رفع مشکلات جامعه تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، با همکاری و هماهنگی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظات بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و نیز حوزه هنری مازندران نمایشگاه کاریکاتور با موضوع مرگ قاچاق = حیات تولید ملی در ساری برگزار شد.
استاندار مازندران با بیان اینکه اصحاب رسانه، صداو سیما و همه دست اندرکاران حوزه هنری باید پای کار بیایند تا هنر به جامعه معرفی شود، گفت: در بدو مشاهده کاریکاتورها به جهت فاصله ذهنی از این هنر، ابهامی در اذهان مخاطب ایجاد می‌شود اما وقتی به محتوای تصویر پی ببریم آنگاه عظمت این هنر و پیام آن برایمان ملموس خواهد شد.
فلاح  با بیان اینکه خلاقیت استاد علیرضا پاک‌بین در خلق کاریکاتورهایی با موضوع مبارزه با قاچاق کالا ستودنی است، افزود: اعتقاد و علاقه‌مندی آقای پاک‌بین در خلق این آثار نشان‌دهنده عشق و علاقه ایشان به ورود در حوزه های عملیاتی برای تحقق شعار سال است.
وی با بیان اینکه تبیین سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی در این کاریکاتورها مشهود است، یادآورشد: رابطه تولید داخلی با قاچاق، رابطه اشتغال با قاچاق و ... از موضوع‌های مطروحه در آثار پاک‌بین بوده است.

     دبیر کمیسیون مازندران:  هنر، راهکاری ارزنده در پایش تولید ملی و مبارزه با قاچاق

دبیر کمیسیون مازندران نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: زبان هنر، گویاترین و اثرگذارترین زبان، برای فرهنگ‌سازی عمومی است برای اینکه بتوانیم این آگاهی و دانش را در گروه های مختلف مردم و جامعه به‌وجود بیاوریم که حمایت از کالای قاچاق یا گرایش خرید کالای قاچاق چه ضررها و خسارات سنگینی برای کشور دارد .
علی پیرفلک افزود: شعار اقدام و عمل درعرصه اقتصاد مقاومتی یعنی هرچه تحقیق، طرح، پژوهش در این عرصه بوده کفایت می‌کند، حالا باید اقدامات جدی و عملی انجام داد و از مرحله تئوری، حرف و سیاست‌گذاری به مرحله عمل رسید. دستگاه های مختلفی در این حیطه مسئولیت دارند و یک سازمان به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه گسترده و عمیق و ریشه دار موفق باشد و باید همدلی و توافق بین دستگاه های اجرایی وجود داشته باشد.
همچنین نگارش نژاد، سرپرست اداره کل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن قدردانی از دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه، گفت: با اقدامات فرهنگی و آگاهی‌رسانی به‌موقع در جامعه، روند ورود کالای قاچاق در کشور کند خواهد شد .
وی خاطر نشان کرد: با تعامل سازنده باید از هنرمندان یاری جست و با در اختیار قرار دادن آمار و اطلاعات صحیح در زمینه‌ قاچاق، جهت تولید آثاری دقیق و کاربردی از دانش و هنر آنان در راستای فرهنگ سازی بهره برد.