استاندار کردستان:

مبادی ورودی و خروجی در مرزها ساماندهی شود

اقتصاد پنهان- استاندار کردستان گفت: مبادی ورودی و خروجی در مرزها باید ساماندهی شود تا مرزنشینان با آسودگی خاطر مبادلات خود را انجام دهند.

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالمحمد زاهدی، در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امر قضا و امنیت دو موضوع مهمی هستند که به وجود حکومت برمی‌گردد.
وی با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل حکومت‌ها نیز به همین دلیل بوده است، افزود: برقراری امنیت و رفع اختلافات و نیازهای مردم باعث تشکیل حکومت‌ها و دولت‌ها شده است.
استاندار کردستان عنوان کرد: در نظام اسلامی که یکی از اهداف آن اجرای عدالت است دستگاه قضایی نیز به همین دلیل شکل گرفته و انجام وظیفه می‌کند.
وی بیان کرد: در نظام ما تکفیک قوا وجود دارد اما این به این معنی نیست که قوا از یکدیگر جدا هستند بلکه در کنار یکدیگر مجموعه نظام را اداره می‌کنند.
زاهدی در ادامه بیان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی براساس مبانی امام راحل و قانون صریح مجلس ایجاد شده است و بخشی از رسیدگی به جرایم و تخلفات را بر عهده دارد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مسئله قاچاق اشاره و تصریح کرد: قاچاق کالا به لحاظ اقتصادی برای کشور مناسب نیست و آثار و تبعات منفی زیادی در بحث تولید و برنامه‌ریزی، بر اقتصاد کشور بر جای می‌گذارد.
استاندار بیان کرد: یکی از مهمترین اثرات منفی قاچاق بر کشور این است که دولت میزان واردات کالا را نمی‌تواند اندازه‌گیری کند.
وی با اشاره به وضعیت مرزی بودن استان کردستان، تصریح کرد: معیشت بخشی از مردم استان وابسته به مرزها و مابدلات مرزی است و باید به صورتی که عمل کرد که این بخش از مردم در تنگنا قرار نگیرند.
زاهدی با تاکید بر اینکه باید مبادلات موجود در مرزها و بازارچه‌های مرزی قانونمند و ساماندهی شود، ادامه داد: در صورتی که مبادلات مرزی قانونمند باشد هم معیشت مردم تامین می‌شود و هم نوع و میزان کالاهای ورودی کنترل می‌شود.
وی تاکید کرد: مبادی ورودی و خروجی در مرزها باید ساماندهی شود تا مرزنشینان با آسودگی خاطر مبادلات خود را انجام دهند.
استاندار خاطرنشان کرد: کالاهایی که با سلامت مردم مرتبط است از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و اقلام ممنوعه دیگر، جزو خط مرز ماست و در جلسات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم بر روی جلوگیری از ورود این اقلام تاکید شده است.
وی در پایان سخنان حجم پرونده‌های ورودی به سازمان تعزیرات حکومتی را بالا دانست و عنوان کرد: در صورتی ساماندهی مرزها صورت بگیرد از حجم پرونده‌ها کاسته خواهد شد که امیدواریم این مسئله اتفاق بیفتد.

اخبار مرتبط