جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان برگزار شد؛

افزایش ۹ برابری کشفیات قاچاق

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان از افزایش ۹ برابری کشفیات کالای قاچاق کشور در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، "علی اصغر طهماسبی" در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان، گفت: با عزم جدی دولت تدبیر و امید در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز، در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میزان کشفیات کالای قاچاق در کشور 9 برابر شده است.
وی افزود: در نتیجه اجرای برنامه‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور میزان قاچاق کالا از 25 میلیارد دلار سال 92 به 15.5 میلیارد دلار در پایان سال 94 رسیده که انتظار می رود این روند کاهشی با توجه به مجموعه اقدامات صورت گرفته در سال جاری شیب بیشتری داشته باشد.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان خاطر نشان کرد: امروز قاچاق کالا برای ما نه یک آسیب، بلکه یک تهدید است و امیدواریم خروجی کار ما در این حوزه منجر به این شود که روزی در کشور، شاهد قاچاق کالا نباشیم.
طهماسبی ادامه داد: قاچاق کالا تأثیر مستقیمی بر آسیب های اجتماعی دارد و باعث افزایش بیکاری جوانان، از بین رفتن تولیدات داخلی، سرخورده شدن ملت و حتی افزایش اعتیاد، طلاق، تکدی‌گری و آسیب‌های اجتماعی دیگر می شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مهار این پدیده شوم اقتصادی را منوط به همت و خرد جمعی همه مسئولان و دولت ها به دور از هرگونه هیاهوی سیاسی و جناحی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه ما در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز همان جدیت مبارزه با مواد مخدر را داریم، بیان کرد: برای مبارزه همه جانبه نیازمند اقدام هماهنگ استانها هستیم و نباید اینگونه باشد که در یک استان عزم جدی و سخت گیری لازم وجود داشته باشد و در استان همجوار آن اینگونه نباشد.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در پایان از ورود 219 پرونده مربوط به قاچاق کالا در پنج ماهه نخست سال به اداره کل تعزیرات حکومتی استان خبر داد که بیشترین تعداد تخلفات در حوزه قاچاق چوب بوده است که با توجه به شرایط استان باید مسئولان امر نسبت به آن حساسیت های لازم را داشته باشند.