امضای تفاهم‌نامه همکاری کمیسیون مبارزه با قاچاق و دانشگاه مازندران

اقتصاد پنهان- سرپرست اداره کل فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در نشست مشترک اعضای کمیته فرهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با اشاره به ضرورت اقدامات فرهنگی و تبلیغی هوشمندانه برای پیشگیری از مصرف کالای قاچاق گفت: از یک میلیون عنوان کتاب منتشر شده در سال های اخیر فقط ۱۸۵ کتاب با موضوع قاچاق بود .

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه نگارش نژاد با بیان اینکه از این تعداد 40 عنوان کتاب منتشر شده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است، شمار پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های دانشگاهی در این زمینه را اندک بر شمرد و افزود : از 323 هزار پایان نامه تحصیلات تکمیلی ارائه شده در کشور فقط 47 پایان نامه درباره قاچاق بوده که این آمار قابل تأمل است .
 پیرفلک دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت گسترش همکاری‌ها گفت: در حمایت از ارائه پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های مرتبط بامبارزه قاچاق ،‌ برای هر تحقیق 10 تا 80 میلیون ریال اختصاص می‌یابد.
در این نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران و دانشگاه مازندران، در زمینه همکاری علمی و پژوهشی تفاهم نامه امضاء کردند.
همچنین دراین جلسه مدیرکل صدا و سیمای استان، معاون پژوهش و ستادی دانشگاه مازندران، ‌رئیس دانشگاه پیام نور،‌ معاون فرهنگی سپاه کربلا،‌ معاون اداره کل تبلیغات اسلامی استان گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و در حال انجام کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  را ارائه نمودند.