مقام معظم رهبری در دیدار رییس جمهوری و اعضای هیئت دولت؛

اهمیت مبارزه‌ی جدّی با قاچاق

اقتصاد پنهان- مقام معظم رهبری در دیدار رییس جمهوری و اعضای هیئت دولت به بیان اهمیت مسئله‌ی انهدام در امر مبارزه‌ی جدّی با قاچاق پرداختند.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب ضمن تبریک هفته‌ی دولت به رییس جمهوری، معاونین، وزرا و کارکنان قوّه‌ی مجریّه در سطح کشور، فرمودند: هفته‌ی دولت در سرتاسر کشور، متعلّق به همه‌ِی قوّه‌ی مجریّه است. ان‌شاءالله که خداوند زحمات همه‌ی شماها را مشکور بدارد و آثار برکت و خیر را بر این اقدامات ان‌شاءالله مترتّب کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص پدیده مذموم قاچاق فرمودند: مبارزه‌ی جدّی با قاچاق ــ همین مسئله‌ی انهدام [کالای قاچاق] ــ بسیار مهم است؛ البتّه بعضی از مرتبطین با این مسائل، به ما گفتند که بعضی از این اقلام را میشود بازصادر کرد، [یعنی] برگرداند و صادر کرد؛ خیلی خب، این را حرفی ندارم، یعنی من این را الان اعلام میکنم. اینکه ما گفتیم حتماً منهدم کنند جنس را، جنس قاچاق را، این شامل آن قاچاقهای جزئی و شامل این کوله‌برها و مانند اینها نیست؛ ما باندهای قاچاق و کارهای بزرگ [را میگوییم]، اینهایی که بازار کشور را تحت تأثیر قرار میدهد.

ایشان ضمن تقدیر از تلاش‌های دولت، گفتند: حالا امروز که گزارش‌های آقایان خیلی گزارش‎های خوبی بود، هم گزارش آقای رییس جمهوری، گزارش معاون اوّل محترم، گزارش وزرا و معاونین رییس جمهوری؛ خیلی نقاط مثبت و خوبی در این گزارش‌ها واقعاً وجود داشت که خوب است به معنای کامل کلمه اینها منعکس بشود و به گوش مردم برسد. همان‌طور که اشاره کردند، مایه و سرمایه‌ی اصلی ما مردمند؛ اعتماد مردم و امید مردم، کمک‌کار همه‌ی دولتها است؛ ما به این احتیاج داریم و ان‌شاءالله باید این کار [انعکاس گزارشها] در رسانه‌ی ملّی انجام بگیرد و دیگران هم بگویند تا مردم بشنوند.