نشست دبیران کمیسیون‌های استانی ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز برگزار شد؛

تداوم برخورد قاطع با کالای قاچاق در سطح عرضه

اقتصاد پنهان- نشست تخصصی دبیران کمیسیون‌های برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های کشور برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، صبح روز سه شنبه همزمان با آغاز هفته دولت، جلسه دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور با حضور  رییس و مدیران ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در محل سالن جلسات ستاد برگزار شد.
حقیقی رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن خیر‌مقدم به دبیران و گرامی‌داشت هفته دولت، گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق سازوکار کاآمدی تعریف شده و در این راه قدم‌های موثری برداشته شده است.
وی تاخیر در تصویب آیین ‌نامه‌ها را ناشی از اهمیت این موضوع دانست و افزود: در اجرای آیین‌نامه‌ها نباید با تاخیر مواجه شویم و بهانه‌ای در این خصوص پذیرفته نیست و در رابطه با ماده 55 و56 نیز، مسئله امحاء به گونه ‌ای اثربخش صورت پذیرد.
رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه گام‌های اساسی در راستای امحا در استان‌ها برداشته ایم، گفت: باید ضمن بررسی و شناسایی موانع و ارائه راه‌کار مناسب، به کمک دستگاه‌های عضو مشکلات را برطرف کنیم.
حقیقی با اشاره به اهمیت برخورد در سطح عرضه و لزوم برنامه‌ریزی اصولی در این امر، گفت: کمیسیون‌های استانی باید هماهنگ با ستاد مرکزی، سطح عرضه را کنترل کنند و با تداوم برخورد قاطع با کالای قاچاق در سطح عرضه، از توسعه قاچاق جلوگیری کنند.