برگزاری نشست هم اندیشی و برنامه‌ریزی فرهنگی، رسانه‌ای مبارزه با قاچاق در استان یزد

اقتصاد پنهان- جلسه ای دوجانبه در خصوص برنامه ریزی و هماهنگی انجام اقدامات فرهنگی و رسانه ای و تبلیغی پیرامون فرهنگسازی عمومی در رابطه با تقبیح مصرف کالای قاچاق و حمایت از تولید بومی با حضور دبیرکمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در دفتر مدیرکل صدا وسیمای مرکز یزد برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه دکتر ترحمی، دبیر کمیسیون استان یزد با ذکر این نکته که شاه بیت مبحث مبارزه با قاچاق کالا وارز اقدامات فرهنگی و تبلیغی است، گفت: مبارزه با پدیده قاچاق کالا یکی از معدود اهدافی است که دستخوش مسائل و جناح بندی های سیاسی نشده و تمام احزاب و گرایش های سیاسی بر این امر اتفاق نظر دارند.
وی  با ذکر این نکته که ورود هر جنس قاچاق به زندگی مردم برابر است با از دست رفتن یک فرصت شغلی و بیکار شدن جوان ایرانی، عنوان داشت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود، با همراهی  و مشایعت مردم و عدم تقاضا و مصرف کالای قاچاق محقق خواهد شد.
در ادامه دبیر کمیسیون استان ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات فرهنگی و رسانه ای  شبکه تابان یزد، برگزاری نشست ها و میزگردهای تخصصی  و آگاهی بخشی را پیرامون موضوع، مفید دانست.

دکتر پهلوانیان مدیرکل صدا وسیما  نیز با ارائه گزارش اقدامات به عمل آمده در خصوص ترویج مصرف کالای ایرانی و نکوهش مصرف کالای قاچاق، از ساخت برنامه‌هایی در این رابطه خبر داد.
رئیس کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون استان افزایش 30 درصدی مخاطبان شبکه استانی تابان را در بهار 95 حاصل تلاش جمعی عوامل تولید و پخش سازمان دانسته و اظهار امیدواری کرد با استمرار پخش محتواهای فرهنگی و اقبال عمومی ، گامی مثمر ثمر در خصوص مبارزه با قاچاق در استان برداشته شود.
در پایان با تقدیم لوح سپاس از زحمات، همکاری ها و تعاملات مدیرکل صداوسیمای استان تقدیر شد.