استاندار اردبیل در جلسه کمیسیون برمبارزه با قاچاق عنوان کرد:

باید از ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی جلوگیری شود

اقتصاد پنهان- استاندار اردبیل در جلسه کمیسیون برنامه ریزی ،هماهنگی ونظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت : باید از ورود کالای قاچاق در مبادی ورودی رسمی جلوگیری شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، مجید خدابخش  استاندار اردبیل در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، افزود: خلاهای قانونی بعضا باعث می‌شوند بسیاری از قاچاقچیان کالاهایی را از مبادی رسمی قاچاق کنند، به همین جهت باید فرایند ورود و ترخیص کالا برای مدیران ذی‌ربط تشریح شود.
وی ادامه داد: لازم است قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت کامل و جامع عملیاتی شود چراکه متاسفانه عدم اجرای کامل آن در برخی استان‌های همجوار باعث ناهماهنگی اجرای قانون در سایر استان‌ها می‌شود.
خدابخش با بیان این که کالاهای قاچاق به صورت کلان وارد استان نمی‌شوند، اظهار کرد: به لحاظ تبعات امنیتی، فرهنگی و اجتماعی تجهیزات گیرنده امواج ماهواره و مشروبات الکلی، با درایت و تلاش عناصر دخیل به ویژه نیروی انتظامی از ورود این اقلام به منطقه به شدت جلوگیری می‌شود.
استاندار اردبیل اضافه کرد: برای برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت دقیق‌تر بر قاچاق کالا امکانات گسترده‌تری نیاز است که در همین راستا پیگیری‌های لازم را برای خرید دستگاه ایکس‌ری و پلاک خوان خودرو  انجام خواهیم داد  تا نیروی انتظامی و دستگاه‌های ذی‌ربط  عملکرد خود را درمبارزه با قاچاق کالا بیش از پیش توسعه دهند.