منطقه آزاد ارس آماده مبارزه جدی با قاچاق

اقتصاد پنهان- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جلسه کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در منطقه آزاد ارس گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از قاچاق کالا در ارس صورت گرفته است.

به گزارش اقتصاد پنهان، محسن خادم عرب باغی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ساماندهی مبادی خروجی و گیت ها، اعمال برخی محدودیت ها در ورود کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی به منطقه، تجهیز مبادی به امکانات پیشرفته و جلوگیری از تجمیع کالا در انبارها در راستای جلوگیری از قاچاق کالا در ارس انجام شده است.
وی با اشاره به سهم ناچیز واردات کالا از منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: سال گذشته در مجموع 93 میلیون دلار کالا از طریق گمرک منطقه آزاد ارس وارد شده که نمی تواند سهمی در قاچاق کالا به کشور داشته باشد.
وی افزود: طی دو سال گذشته با تغییر رویکرد در واحدهای تولیدی که عمدتاً محلی برای بسته بندی کالاهای خارجی بود، هم اکنون اکثر این واحدها با استفاده از کالاهای واسطه ای در تولید و اشتغال در سطح کشور سهم بزرگی دارند.
وی آمادگی منطقه آزاد ارس را در مبارزه جدی با پدیده قاچاق و حمایت از تولیدات داخلی و سیاست های توسعه محور دولت اعلام کرد.