مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل در بازدید از خبرگزاری فارس عنوان کرد:

باید با کار فرهنگی روند قاچاق به حداقل برسد

اقتصاد پنهان- مدیرکل جدید امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل گفت: در بحث قاچاق کالا باید با کار فرهنگی روند قاچاق را در کشور به حداقل برسانیم.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این بازدید هوشنگ شهبازی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات خبرنگاران در انعکاس سریع و به موقع اخبار و رویدادها اظهار کرد: خبرنگاران در عرصه روشنگری رسالت حساسی را بر عهده دارند و همواره با اطلاع‌رسانی شفاف خود سعی می‌کنند آگاهی و دانایی را به شکل صحیح منتقل کنند.
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از اهالی استان اردبیل در باب معیشت مردم و قاچاق کالا گفت: آنچه که در بحث قاچاق کالا به عنوان وظیفه و رسالت اصلی ما باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید با کار فرهنگی روند قاچاق را در کشور به حداقل برسانیم.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل با بیان اینکه قاچاق کالا بزرگترین ضربه را به تولید ملی وارد می‌کند و زمینه اشتغال را به ویژه در مناطق محروم و مرزی دچار آسیب‌ می‌کند، افزود: در استان اردبیل باید با کار فرهنگی در باب قاچاق، عوارض و آسیب‌های آن آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی صورت پذیرد.
شهبازی اظهار کرد: متأسفانه عده‌ای از مرزنشینان به دلیل عدم آگاهی قاچاق را نوعی تجارت مشروع می‌داند در حالی که قاچاق آثار زیان‌باری را در اقتصاد داخلی و تولید ملی می‌گذارد که ضرورت دارد با استفاده از ظرفیت و کارکرد رسانه‌ها، آسیب‌ها و دغدغه‌ها در این زمینه را به حداقل برسانیم.
وی بیان کرد: همه باید بدون ذهنیت سیاسی و با احساس مسؤولیت دراین حوزه ورود پیدا کنند و سعی‌شان بر کاهش آسیب‌ها و دغدغه‌ها در این رابطه باشد.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل با بیان اینکه بیشترین قاچاق مربوط به البسه و لوازم آرایشی و بهداشتی است، ادامه داد: از مسیرهای ترانزیتی البته قاچاق مشروبات الکلی نیز به مرکز کشور انجام می‌شود اما خوشبختانه آمار قاچاق در این استان پایین‌تر از سایر استان‌ها است .