طرح سراسری ایست و بازرسی در محورهای ورودی مازندران/کشف بیش از ۴ میلیارد ریال کالای قاچاق

اقتصاد پنهان- در پی اجرای طرح ایست و بازرسی دو روزه در ۶ محور ورودی استان مازندران، بیش از ۴ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ضبط شد. اقتصاد پنهان- با هماهنگی دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیروی انتظامی استان مازندران طرح ایست و بازرسی دو روزه در ۶ محور مواصلاتی هراز، کندوان، سوادکوه، کیاسر، کناره و گلوگاه برگزار گردید.

به گزارش اقتصاد پنهان، با اجرای مصوبه شورای تأمین استان و به منظور کنترل و نظارت بر جاده های ترانزیتی و نیز  پیشبرد اهداف مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح ایست و بازرسی در 6 محور ورودی استان مازندران با حضور میدانی دبیر و کارشناسان کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در اواخر تیرماه عملیاتی شد.

علی پیرفلک، دبیر کمیسیون استان مازندران در این خصوص گفت: این طرح با هدف مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی با هماهنگی و همکاری فرمانداری‌ها، نیروهای انتظامی، اداره صنعت، معدن و تجارت، شرکت نفت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران در 6 محور ورودی این استان انجام شد.

پیرفلک با تأکید براینکه در طی دو روز از اجرای این طرح حجم قابل توجهی کالای قاچاق کشف و ضبط شده است، اظهار داشت: در دومین روز از اجرای طرح، پنج وسیله نقلیه اعم از دو کامیون، یک کامیونت و دو دستگاه نیسان حامل کالای قاچاق شناسایی و توقیف شد.
وی با اعلام اینکه اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا به صورت مدون در تمام طول سال و در زمان‌های مشخص ادامه دارد، افزود: این طرح به طور ناگهانی و محرمانه هر از چند گاهی در ورودی‌های شهرستان‌های استان اجرا خواهد شد تا از ورود و خروج کالاهای قاچاق جلوگیری شود.
وی از ‌مردم خواست تا به منظور حمایت از تولیدات داخلی به خرید کالاهای ایرانی اهمیت داده و از خرید تولیدات خارجی خودداری کنند.

شایان ذکر است در این طرح دو روزه که در 6 محور مواصلاتی هراز، کندوان، سوادکوه، کیاسر، کناره و گلوگاه برگزار شد، مقادیر زیادی انواع کالاهای قاچاق شامل: 97 بطری مشروبات الکلی، بیش از 3 هزار لیتر مشروبات دست ساز، 370 دستگاه تجهیزات دریافت از ماهواره، 4 قبضه سلاح شکاری، 145 عدد سکه های تاریخی، 1 دستگاه گنج یاب، حدود 20 تن چوب جنگلی، 3 هزار و 689 عدد داروهای نیروزا، 11 هزار و 620 نخ سیگار، 72 بسته تنباکوی قاچاق، 7 دستگاه لوازم خانگی، 2 هزار و 655 عدد پوشاک، یک هزار و 843 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، یک هزار و 142 عدد ابزار یراق،  27 دستگاه اسپلیت، یک هزار و 400 لیتر گازوئیل، 32 حلقه لاستیک خارجی، 2 دستگاه موتور سیکلت و غیره کشف  و ضبط شد.

 ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه بیش از 4 میلیارد ریال برآورد شده است و در این زمینه چند فقره پرونده قضایی تشکیل و  به مراجع قضایی ارجاع شد.