رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم:

دولت در راستای مبارزه با قاچاق کالا به اقدامات خود سرعت عمل بخشیده است

اقتصاد پنهان- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با اشاره به اهمیت اجرای قانون جامعی که مجلس نهم در سال ۹۲ در ارتباط با مبارزه با قاچاق کالا وارز تصویب کرد، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به نظر می‌رسد خوشبختانه در چند ماه گذشته، شاهد اتفاقات مثبتی دراین زمینه هستیم.

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد رضا پورابراهیمی، با بیان اینکه درطول چند ماه گذشته، دولت به  اقدامات خود در راستای مبارزه با قاچاق کالا سرعت عمل بیشتری بخشیده است، گفت: امیدواریم که این باعث ایجاد فضای جدیدی در کشور در زمینه مبارزه با قاچاق کالا  شود.
این نماینده مجلس دهم با اشاره به این که در قانون مبارزه با قاچاق کالا حفره‌هایی وجود دارد که اگر دولت در اجرا با جدیت عمل کند، می‌تواند بخش اعظمی از این حفره‌ها را پوشش دهد، اظهار کرد: اخیرا اعلام شده، که کد شناسه و رهگیری کالا قرار است بر روی کالاها درج شود که این تحول خوبی در زمینه مدیریت ورود کالا به کشور است .
پورابراهیمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش مجلس در ارتباط با موضوع مبارزه با قاچاق کالا افزود:‌ تمام تلاش مجلس در این چارچوب بوده که دستگاههای اجرایی را مکلف به اجرای قوانین تصویب شده در این ارتباط کند.
وی ادامه داد:‌ دولت یازدهم وقتی که مسئولیت را بر عهده گرفت، قانون قاچاق کالا را که در مجلس نهم تصویب شده بود را غیر قابل اجرا دانست و ایراداتی را به آن وارد کرد در حالی که می‌توانست این ایرادات را از طریق لایحه و طرح برطرف کند و همین ایراد و عدم اجرای قانون باعث شد که کشور فرصت زیادی را جهت مبارزه با قاچاق کالا در کشور از دست بدهد.

منبع: میزان