معاون استانداری مازندران تأکید کرد:

توجه به مردمی‌کردن مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یک راهبرد

اقتصاد پنهان- معاون استانداری و جانشین رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران گفت: مردمی کردن مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یک راهبر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، علیرضا یونسی در جلسه کمیسیون استان مازندران گفت: مردمی کردن مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نحوی به عنوان یک راهبر مورد توجه قرار گیرد که همه مردم در قبال یکدیگر برای زدودن زنگار قاچاق از اقتصاد و آثار زیانبار آن احساس مسؤولیت کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری و جانشین رییس کمیسیون استان پدیده قاچاق را یک آسیب اجتماعی توصیف کرد و گفت: باید با این پدیده به صورت عقلانی، واقع‌بینانه و علمی مقابله کرد.
وی با اشاره به این که طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش‌تر از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدوین و پس از بومی‌سازی به دستگاه‌های مسوول ابلاغ شد٬ تصریح کرد: اجرای عملیاتی و همه‌جانبه این طرح در دستور کار دستگاه‌ها قرار گیرد.
یونسی با تأکید بر این که باید با استفاده از زبان هنر٬ خلاقیت و متناسب با ذائقه مردم فرهنگ‌سازی لازم در راستای مبارزه با قاچاق کالا در جامعه صورت گیرد، بیان داشت: تدوین ساز و کار مناسب برای آگاهی‌بخشی و آموزش به مردم برای برخورد درست با این پدیده ضروری است.
جانشین رییس کمیسیون استان٬ افزایش کشفیات در سال 95 را نشانگر اهتمام مجدانه همه دستگاه‎های مسؤول و تعامل و هم‌افزایی آنان دانست و خواستار بررسی کارشناسانه دلایل کاهش و یا افزایش کشفیات در بخش‌های مختلف به منظور استفاده از ابزار بالنده‌تر در این عرصه شد.
در این جلسه علی پیرفلک، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گزارشی از اقدام‌های کمیسیون استان در سال 95 را ارائه کرد.

در خاتمه از محمدتقی عباسپور، فرماندار ویژه بابل  و حسین‌نژاد، دبیر کمیسیون شهرستان بابل با اهدا لوح تقدیر، تجلیل شد.