کشف بیش از یکصد هزار نخ سیگار قاچاق در گلستان

اقتصاد پنهان- رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: در اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان بیش از یکصد هزار نخ سیگار قاچاق در این استان کشف و ضبط شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی‌اصغر اصغری، رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با اعلام کشف مقادیری سیگار قاچاق، گفت: این سیگارها در گشت مشترکی با حضور نمایندگانی از تعزیرات حکومتی، دخانیات، مرزبانی و کارشناسان بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان با هدف نظارت و جلوگیری از هرگونه جابجایی و خرید و فروش کالاهای قاچاق در مناطق مرزی ایران و ترکمنستان (مرز اینچه برون) کشف شد.

وی اضافه کرد: در این بازرسی که در قالب هماهنگی‌های بین بخشی و در مرز اینچه برون از خودروهای ترانزیت انجام شد، بیش از 500 باکس انواع سیگار قاچاق به ارزش تقریبی بیش از 125 میلیون ریال از قاچاقچیان کشف و ضبط شد. این کشفیات پس از انجام مراحل قانونی به اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی  تحویل و برابر مقررات با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به تداوم این بازرسی‌ها از سوی نیروهای فرماندهی مرزبانی و سایر دستگاه‌های استان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی در این خصوص مورد را از طریق سامانه ستاد خبری 124 گزارش داده تا در کمترین زمان از سوی بازرسین این سازمان پیگیری لازم انجام شود.