کشف بیش از ۲۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد

اقتصاد پنهان- استاندار و رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو ماهه نخست سال جاری ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در استان کشف شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سید موسی خادمی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در دو ماهه نخست سال 94 با رقم 22 میلیارد و 500 میلیون ریال با افزایش 18 درصدی در مدت مشابه در سال 95، به 26 میلیارد و 500 میلیون ریال رسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اعلام کشف 320 میلیارد ریال کالای قاچاق در سال 94 گفت: در سال گذشته یکهزار و 820 فقره پرونده با موضوع قاچاق کالا در این استان تشکیل و در همین خصوص یکهزار و 420 نفر متهم دستگیر شدند.

وی گفت: تلفن همراه، کیف و کفش، سیگار، انواع اسباب بازی، لباس زنانه و مردانه، لوازم خانگی و تجهیزات دریافت ماهواره، برنج و قطعات کامپیوتر، اهم کشفیات این استان را به خود اختصاص داده اند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تشدید و مبارزه جدی‌تر، منظم‌تر و جامع‌تر با قاچاق کالا و ارز نیازمند استقرار ایستگاه ایست بازرسی در برخی مبادی ورودی و محورهای ارتباطی این استان است.

خادمی گفت: کهگیلویه و بویراحمد در مسیر حمل و نقل کالا و در کریدور شمال به جنوب واقع شده است و با توجه به روند افزایشی قاچاق کالا، استقرار ایستگاه ایست بازرسی در دو تا سه نقطه این استان ضروری است.

استاندار و رییس کمیسیون استان با بیان این مطلب که درخواست صدور مجوز از مراجع قضایی و سایر نهادها در هر عملیات از مهمترین مشکلات فقدان پایگاه ایست و بازرسی دائمی در استان است گفت: پل بریم در محور گچساران- بابامیدان، پل قره در جاده یاسوج - اصفهان و  تنگ سرخ در محور یاسوج – شیراز از جمله محورها و نقاط مهم برای ایجاد ایست بازرسی در استان هستند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری و دبیر کمیسیون استان نیز در این جلسه ایجاد نمایندگی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی را یکی از اقدام‌های مثبت کمیسیون استان در سال گذشته  دانست و گفت: با راه اندازی این نمایندگی بسیاری از امور شامل جمع‌آوری، نگهداری، اداره و فروش اموالی که به موجب قانون به تملک، تصرف، تحت توقیف و یا مدیریت دولت درمی آید رسیدگی و ساماندهی می شود.