مبارزه با قاچاق کالا در استان اردبیل تشدید می شود

اقتصاد پنهان- مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری و دبیرکمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل در جلسه کمیسیون شهرستان خلخال بر مبارزه علمی و هدفمند برای خشکاندن ریشه قاچاق در این استان تأکید کرد.

 به گزارش اقتصاد پنهان، احمد عظیمی، در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان خلخال گفت: قاچاق کالا و ارز با اهداف و کلیات سیاست‌های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی منافات دارد و برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در سال جاری مبارزه با قاچاق کالا به صورت علمی، منطقی و هدفمند برای خشکاندن ریشه قاچاق در استان دنبال خواهد شد.

مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری و دبیر کمیسیون استان، هدف دشمن از رونق قاچاق را لطمه به تولیدات داخل و ضربه به پیکر اقتصاد دانست و اظهار کرد: با مبارزه پیگیر و بی‌امان با پدیده قاچاق و ترویج مصرف کالای ایرانی این فرصت از دشمن گرفته خواهد شد.

حسین نجف زاده، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته 882 فقره پرونده با موضوع قاچاق کالا در استان تشکیل شده است که 24 فقره پرونده از این تعداد مربوط به شهرستان خلخال است.

وی ادامه داد: از 24 مورد پرونده تشکیل شده در اداره تعزیرات حکومتی خلخال، برای 11 مورد حکم برائت صادر شد و در خصوص 13 پرونده دیگر، یک دستگاه خودرو سواری توقیف و قاچاقچیان پوشاک خارجی به پرداخت یک میلیارد و 730 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

در این جلسه علی نظری شیخ احمد، فرماندار خلخال نیز با اعلام پایین بودن سطح جرایم مربوط به قاچاق کالا در این شهرستان در مقایسه با سایر مناطق استان، حضور دو روز در هفته رییس اداره تعزیرات حکومتی و نبود نماینده گمرک برای ارزیابی کالاهای مکشوفه قاچاق را از اهم مشکلات مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان خلخال عنوان کرد.
وی به افزایش قابل توجه حفاری‌های شبانه و غارت میراث فرهنگی در خلخال اشاره کرد و افزود: کمبود نیروی انسانی در کنار نبود خودرو برای انجام گشت‌های حفاظتی در اداره میراث فرهنگی خلخال از عوامل افزایش تعداد حفاری‌های مناطق باستانی خلخال است.