کشف ۳۲۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در سال ۹۴

اقتصاد پنهان- جانشین دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل یک هزار و ۸۲۰ پرونده در موضوع قاچاق کالا و ارز با ارزش ۳۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، حسین بهمنی، با ارائه گزارش آماری از اقدامات سال گذشته کمیسیون استان، آمار متهمین سال 1394 را یک هزار 420 نفر عنوان کرد و گفت: در سال گذشته 177 هزار و 785 قلم دارو کشف شد که نسبت به مدت مشابه در سال 93، رشد 905 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با ارزیابی عملکرد کمیسیون استان به کشف 26 میلیارد و 500 میلیون ریال کالای قاچاق در 2 ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: این آمار در مقایسه با کشفیات 22 میلیارد و 500 میلیون ریالی در 2 ماهه نخست سال گذشته،  افزایش 18 درصدی کشفیات استان در 2 ماهه نخست سال جاری را نشان می‌دهد.

بهمنی ادامه داد: طی همین مدت علاوه بر سایر کالاها، 2 هزار و 327 قلم داروی قاچاق کشف، 70 دستگاه خودرو توقیف و 244 نفر متهم نیز دستگیر شده‌اند.

جانشین دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلفن همراه بیشترین سهم از کشفیات کالای قاچاق این استان را به خود اختصاص داده است.