راه اندازی بانک اطلاعاتی مجرمین قاچاق کالا و ارز در کهگیلویه و بویراحمد

اقتصاد پنهان- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و رییس کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمین قاچاق کالا و ارز در سال جدید خبر داد. جلسه کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، گشتاسبی در جلسه کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وظایف این کارگروه، خواستار تسریع در تدوین برنامه‌های سال 95 این کارگروه با مشارکت دستگاه‌های عضو شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و رییس کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان با تأکید بر جلوگیری از اطاله دادرسی با سرعت بخشیدن به مراحل شناسایی و پیگیری سوابق مجرمین قاچاق کالا و ارز، خواستار راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمین قاچاق کالا و ارز استان در سال جدید شد.

در این جلسه مقرر شد، سازمان صنعت، معدن و تجارت ظرف مدت یک ماه از ابلاغ مصوبه کارگروه، نسبت به ساماندهی و صدور پروانه کسب عاملین توزیع دخانیات استان اقدام نماید. همکاری و تعامل تعزیرات حکومتی و دادسرای عمومی و انقلاب استان با گمرک در خصوص استعلام و تأیید آراء برائت از دیگر تصمیمات این کارگروه بود.