استاندار خوزستان تأکید کرد؛

تسریع در تجهیز پایانه های استان خوزستان به دستگاه X-RAR

اقتصاد پنهان- استاندار خوزستان در سومین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال جدید که در محل اداره بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار شد، از دستگاه‌های ذیربط خواست تا برنامه زمانبندی تجهیز پایانه‌ها استان به سامانه X-RAY را ارایه دهند.

به گزارش اقتصاد پنهان عبدالحسن مقتدایی در این نشست گفت: ساماندهی مناطق مرزی ابعاد مختلفی دارد که بخشی از آن به توسعه اقتصادی مناطق مرزی و کمک به بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان مربوط است؛ به عقیده کارشناسان، ساکن راضی در مناطق مرزی که صاحب شغل و عزت باشد همانند سربازی بدون سلاح و کم‌هزینه برای کشور است.

استاندار خوزستان اظهار داشت: با تلاش و تدابیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در دو سال گذشته با وجود تمام کمبودها در زمینه اقتصاد مردمی مرز موفق بوده‌ایم و امیدوارم با سعه صدر و تعامل و همکاری دستگاه‌ها این روش را به یک الگو تبدیل کنیم که امکانات، دستورالعمل‌ها و شرایط منطقه، رزق حلال را برای مردم درپی داشته باشد.

مقتدایی در ادامه تصریح کرد: در کنار موضوعات ملی، موضوعات منطقه‌ای را بگونه‌ای لحاظ کنید که توسعه استان به موازات مصالح ملی باشد. اتفاقات درون استان رضایت بخش است. با استنباط صحیح و مثبت از مقررات و اختیارات قانونی، مردم را به سمت کسب رزق و درآمد حلال سوق می‌دهیم. هر از گاهی هم باید ویرایشی در ساختار داشته باشیم که سلامت دستگاه صیانت شود. خیالمان راحت نباشد که کار به روال است.

وی با تأکید بر تقویت گفتگو و تعامل با مخاطبین برای بهبود شرایط افزود: سازمانهایی که با پول سر و کار دارند، با نظارت و آموزش، سازمان و نیروی انسانی خود را صیانت کنند که در غیر اینصورت دچار آفت می شوند، علاوه براین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری فراهم شود و به دانش روز مجهز شوند و از تفکرات کهنه  بپرهیزند.

مقتدایی در پایان نشست با یادآوری رشادت‌های رزمندگان جنگ تحمیلی در خرمشهر به مقام شهدای 8 سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.