استاندار خوزستان: افزایش توان اقتصادی مرزنشینان، نگاه ویژه مسؤولان را می طلبد

اقتصاد پنهان- استاندار خوزستان با تأکید بر افزایش توان اقتصادی ساکنان مناطق مرزی گفت: در کنار رونق اقتصادی مرزها و بنادر استان، باید فعالیت هایی در راستای مبارزه با قاچاق در زمینه واردات و صادرات در پایانه ها صورت بگیرد.

به گزارش اقتصاد پنهان عبدالحسن مقتدایی در یکصد و چهل و هفتمین نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق و ارز خوزستان گفت: افزایش توان اقتصادی مرزنشینان با اهمیت است و  نگاه ویژه مسؤولان را می طلبد، هنر مسؤولان در این مبحث این است که با تلفیق دستورالعمل‌ها و قوانین، بهترین تصمیم ها را اتخاذ کنند.

وی افزود: در صورتی که بخواهیم فعالیتی را منطقی و تاثیرگذار به پایان برسانیم باید براساس چارچوب و ضوابط خاص آن موضوع پیش برویم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه میزان واردات و صادرات در استان باید با یکدیگر متناسب باشد، گفت: مسؤولان می توانند از سیستم های تشویقی برای رونق و متوازن‌سازی صادرات و واردات در شهرستان های مرزی استفاده کنند. ارتقای کیفیت کالاهای وارد و یا صادر شده از طریق استان به خودبه‌خود باعث رونق داد و ستد اقتصادی می شود.

مقتدایی با بیان اینکه باید جنبه‌های اقتصاد مردمی در محل مبادلات مرزی مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: فرمانداران مرزی، تابلوی بازارچه‌های دارای نام همچون بازار ته‌لنجی‌ها و همراه ملوان را جمع‌آوری کنند؛ زیرا این کار برخلاف قوانین است.

در این جلسه مقرر شد که در پایانه‌های مرزی شلمچه و چزابه حداقل یک دستگاه Xray (بازرسی کالا با دستگاه هوشمند) در اسرع وقت نصب و فعال شود.

در حاشیه این نشست  از محل انبارها و واحد قضایی گمرک استان بازدید شد.